Co kupić zanim w domu pojawi się pies?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny – bo tak przez wielu traktowany jest pies – będzie fantastycznym przeżyciem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że najpierw wypada się do tego dobrze przygotować, by naszemu nowemu ulubieńcowi nic w domu nie brakowało. Z pewnością będziemy z nim często wychodzić na spacer, dlatego ubranka dla psów będą nieodzowne – zwłaszcza zimą. Wtedy nawet zwierzakowi z grubą sierścią może nie być ciepło. Takie akcesoria będą więc idealne na jesienne i zimowe dni.

Dobrze jest też w komplecie zakupić buty dla psa, które zapobiegną odmrożeniom jego łapek. Ważne jest też karmienie. Miska na pokarm może być dwukomorowa. Wtedy w jednej komorze umieszczamy suchą karmę – w drugiej zaś wodę. To istotne, kiedy zwierzak zostaje w domu na cały dzień i pod naszą nieobecność nie ma możliwości nałożenia mu świeżej karmy. Wtedy sprawę uratować też może pojemnik obrotowy, który wydziela odpowiednie porcje co określoną liczbę godzin.

Bezpieczne przewożenie

Jeżeli planujemy przewozić psa autem, warto przedtem odwiedzić sklep internetowy, gdzie są różne modele fotelika samochodowego dla psa. Taki gadżet da nam gwarancję, że nasz pupil będzie bezpieczny podczas podróży samochodem. Dopasowane pasy bezpieczeństwa pozwolą mu na uzyskanie wygodnej pozycji w trakcie jazdy. Miękki fotelik sprawi, że zwierzak może nawet polubić podróżowanie! Pamiętajmy tylko, by zakupić też miskę, dzięki której przez cały czas będzie miał dostęp do świeżej wody. To niezbędne akcesoria, ale pamiętajmy, że może być ich znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =