Zalety betonowych pojemników na szambo

Dom jednorodzinny na wsi to marzenie większości dorosłych osób. Po jego wybudowaniu musimy się jednak poważnie zastanowić, w jaki sposób będziemy odprowadzać ścieki oraz inne nieczystości. Problem pojawia się zwłaszcza w sytuacji, gdy z różnych powodów niemożliwe okazuje się podłączenie obiektu do instalacji kanalizacyjnej. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wtedy zaopatrzenie się w przydomowe szambo w postaci bezodpływowego zbiornika. Najczęściej wybierane są wersje betonowe, ponieważ posiadają wyjątkowo wiele zalet.

Postaw na trwałość i długowieczność

Istnieje kilka rodzajów szamb przydomowych, ale zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się konstrukcje wykonane z betonu – zazwyczaj z prefabrykowanych części żelbetonowych i betonowych. Powszechnie wykorzystuje się zwłaszcza zbiorniki jednokomorowe, które składają się z pojedynczej części przykrytej zawsze specjalną płytą włazową (zwaną przykrywką). Poza tym wytwarza się modele dwu- i wielokomorowe, ale nie są one aż tak popularne. Pisząc o zbiornikach na szambo betonowych, nie sposób nie wspomnieć o ich licznych zaletach, do których zaliczamy m.in.:

  • ponadprzeciętną trwałość – są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe niż modele plastikowe, co ma ogromne znaczenie szczególnie przy ograniczonym terenie, na którym chcemy wybudować podjazd dla aut lub nieduży parking
  • dużą wagę – dzięki czemu zbiornik bez większego problemu osadzi się w gruncie i nie będzie mu groziło wyparcie ku górze wskutek działania wód gruntowych (nawet w sytuacji, gdy pozostaje pusty)
  • atrakcyjną cenę – większość modeli dostępnych na rynku jest tańsza od podobnych wersji plastikowych, co można sprawdzić na http://kamal-bet.pl/szamba-betonowe/12m3/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dziesięć =