Modne dekoracje na ścianę

Wykańczanie ścian odbywać się może podług wielu sposobów. Jeśli nie mamy pomysłu wystarczy przejrzeć internet w poszukiwaniu inspiracji. Znajdziemy sporo przykładów aranżacji wnętrza, które dostosować możemy do stylistyki przez nas wybranej.

Co więcej, warto pobawić się w łączenie ze sobą elementów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, lecz po połączeniu tworzą spójną całość. Działanie to polecane jest przede wszystkim tym, którzy uniknąć chcą dekoracji ścian według aktualnie przyjętych standardów albo też zależy im na nieszablonowości.

Widoczne ściany

Jeśli chcemy uzyskać przykuwający spojrzenie efekt powinniśmy zrezygnować z jasnych i neutralnych kolorów. Te wtapiają się w tło i często pozostają niezauważone. Świetnym przykładem dobrej dekoracji na ścianę są fototapety do biura. Sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu i nadadzą odpowiedniej głębi.

Równocześnie podnieść mogą jego walory estetyczne – podnieść komfort przebywania w pokoju czy nadać mu optycznie większej przestrzeni. Unikajmy jednak fototapet wykonanych z gorszego materiału oraz tych o nienaturalnych i sztucznych kolorach. Wkomponowane w salon czy sypialnię przynieść mogą niezamierzony efekt i zamiast polepszyć wystrój, pogorszą go.

Innym rozwiązaniem, które docenią miłośnicy sztuki są obrazy na płótnie. Tutaj postawmy na styl, który najbardziej doceniamy, szczególnie gdy taka dekoracja wisieć ma w naszej sypialni. Oprócz obrazu duże znaczenie ma sama rama, która określa malowidło i sprawia, że jest bardziej lub mniej zauważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − sześć =