Wczasy nad morzem – 5 sprawdzonych lokalizacji
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wczasy nad morzem – 5 sprawdzonych lokalizacji

Wczasy nad morzem to czas wypoczynku i refleksji nad swoim życiem. Odpoczynek pozwala naładować akumulatory dorosłym, którzy musieli borykać się z trudami dnia codziennego. Dla dzieci natomiast wczasy nad morzem to okazja do oderwania się od ciągłego siedzenia przed ekranem komputera oraz do pogłębienia więzi z rodzicami. Aby wypoczynek przebiegał w idealnych warunkach, warto zastanowić się nad odpowiednią lokalizacją oraz zakwaterowaniem. Jeśli te dwa czynniki zostaną zrealizowane, pozostaje cieszyć się wolnym czasem i zagospodarować go w dowolny sposób.

Polska stolica SPA

Mowa tu oczywiście o Kołobrzegu, mieście gdzie można korzystać z urokliwych plaż oraz przechadzać się po betonowym deptaku zwanym Aleją Nadmorską. Kołobrzeg posiada także status uzdrowiska, dlatego też osoby wypoczywające w tym miejscu będą miały możliwość podreperowania swojego zdrowia oraz samopoczucia. W polskiej stolicy SPA można także uprawiać różnorodne sporty wodne pod opieką wykwalifikowanych trenerów. Wakacje z dzieckiem spędzone w takich warunkach z pewnością wpłyną na umocnienie więzi na linii rodzic-dziecko.

Planetarium w okolicach molo

Pasaż handlowy z restauracjami oraz sklepami, potem dostać można się do molo, a następnie zwiedzić planetarium. To opis miejscowości Międzyzdroje w kilku słowach. Dla mniej wymagających czeka łatwy dostęp do miejsc, gdzie mogą się posilić, dla aktywnych czeka długi spacer po molo, a dla odkrywców czekają zagadki związane z Gwiazdą Betlejemską.

Tajemnicze schrony odkryte w 2013 roku

Wakacje nad morzem z dziećmi nie muszą się kojarzyć wyłącznie z leżakowaniem na plaży. Najlepszym tego przykładem jest Świnoujście, a dokładnie podziemne miasto na wyspie Wolin. Schrony podczas II wojny światowej pełniły funkcję obronną dla bazy Kriegsmarine. Natomiast w 1980 roku przebywał w nich oraz kierował ćwiczeniami sam generał Jaruzelski. Świnoujście pozwala przenieść się w czasie i na własne oczy przekonać się jak bardzo przeszłość miesza się z teraźniejszością, wywołując nastrój zadumy i rozmyślań nad tym, że historia zatacza w pewien sposób krąg.

Slow life, czyli ucieczka od miast

Jest to nowa moda, która opiera się na uregulowaniu naszego tempa zawodowego, który wpływa na tempo  prywatnego życia. Ustka jest idealnym miejscem na oderwanie się od codziennej rutyny i trosk. Zero zmartwień, wyśmienita kawa serwowana w jednej z usteckich kawiarni. Zróżnicowane zabiegi SPA oferowane przez hotele. Dla tych bardziej aktywnych czeka Szlak  Zwiniętych Torów- część europejskiej trasy rowerowej R10, który biegnie po zabytkowym nasypie kolejowym.

Zjawiskowe zachody Słońca

Wysokie i malownicze klify, sięgające 33 metrów nad poziomem morza, to idealne miejsce, by delektować się nocnym widokiem, który można zastać w Jastrzębiej Górze. Więź z naturą jest w trakcie wypoczynku niezwykle kojąca dla ciała i ducha, dlatego też warto odwiedzić Lisi Jar. Wąwóz o długości ponad 300 metrów, porastający starymi bukami, który prowadzi wprost na plaże. Lisi Jar zapewnia ochłodę w upalne dni oraz pozwala poczuć się wolnym od rutyny i codziennych niedogodności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od jakich czynników zależy wycena nieruchomości?
Od jakich czynników zależy wycena nieruchomości?
Zgodnie z Ustawą o Gospodarce Nieruchomościami wartość nieruchomości to szacunkowa kwota, która została określona przez rzeczoznawcę majątkowego na skutek przeprowadzonej […]
Czym jest ekogroszek i dlaczego warto nim ogrzewać dom?
Czym jest ekogroszek i dlaczego warto nim ogrzewać dom?
W kwestii ogrzewania naszych domów najważniejsze jest, aby koszty nie zwalały z nóg i aby nie emitować zanieczyszczeń do atmosfery. […]
Czego nie może zabraknąć w kuchni?
Czego nie może zabraknąć w kuchni?
Szybkie, sprawne i komfortowe gotowanie ułatwia życie i pozwala cieszyć się smakiem domowych potraw. Jednak aby było maksymalnie efektywne i […]
Ostatnie wpisy