Prawidłowe ustawienie znaków drogowych – gdzie powinny się znaleźć?

Każde prace wykonywana na niezamkniętej ulicy powinny być odpowiednio oznakowane. Pozwoli to zachować pełne bezpieczeństwo wśród uczestników ruchu drogowego. Odpowiednie oznakowanie ma jeszcze jedną ważną funkcję – pozwala pracować w komfortowych warunkach ekipie wykonującej remont.

W którym miejscu warto postawić znaki informujące o remoncie?

Odcinek drogi objęty remontem zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być właściwie oznakowany. Prawidłowe ustawienie znaków drogowych wymaga na uczestnikach ruchu zmniejszenia prędkości i dostosowania się do aktualnych warunków na drodze. W zależności od zaawansowania prac na jezdni, kierujący muszą zostać poinformowani o ograniczeniu prędkości, wszelkiego rodzaju zwężeniach i ewentualnym wprowadzeniu tymczasowego ruchu wahadłowego. Pozwoli im to na bezpieczny przejazd w miejscu, które charakteryzuje się wzmożonym ruchem i większym zagrożeniem kolizji drogowej.

Istotnym faktem, o którym musi pamiętać osoba odpowiedzialna za ustawianie znaków, jest wybór właściwego miejsca. Musi ono gwarantować możliwość zmniejszenia prędkości przed dojazdem do miejsca, gdzie prowadzone są roboty drogowe. Miejsce to nie może znajdować się tuż za zakrętem – ustawienie znaków na takim odcinku może skończyć się tragicznie. Producent znaków drogowych dokładnie wie, jaka powinna być ich odpowiednia wielkość, ciężar czy elementy odblaskowe. Dzięki temu my, jako klienci otrzymamy idealnej jakości produkt, który pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie każdego remontu na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =