Po czym poznać dobry pellet?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po czym poznać dobry pellet?

Obecnie w naszym kraju jednym z bardziej popularnych paliw stałych przeznaczonych do ogrzewania domu jest pellet. Występuje on w postaci niewielkich granulek o średnicy od 6 do maksymalnie 25 mm oraz długości do kilku centymetrów, a najczęściej jest wytwarzany ze sprasowanych odpadów drzewnych (trocin, zrębek), słomy lub biomasy roślin energetycznych. Materiał ten jest ceniony przede wszystkim ze względu na całkiem sporą wartość kaloryczną, niską emisję CO2 oraz atrakcyjną cenę. Jeśli interesuje nas wysokiej jakości pellet Białystok to miasto, w którym działa wiele firm posiadających go w ofercie. 

Bez przeprowadzenia testów ani rusz

Pellety dostępne na polskim rynku mogą wyraźnie odbiegać od siebie jakością, dlatego przy wyborze konkretnego produktu należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Pamiętajmy o tym, że konsekwencją posiadania kiepskiego materiału opałowego jest nadmierne jego zużycie w trakcie eksploatacji, co przekłada się bezpośrednio na znacznie wyższe koszty ogrzewania i straty finansowe. Dobry pellet powinien odznaczać się niską zawartością wilgoci (do 12%), minimalną ilością pyłu, a także brakiem lepiszczy i jakichkolwiek innych sztucznych dodatków. Przed jego zakupem zaleca się przeprowadzenie kilku bardzo prostych testów. Pierwszy z nich polega na dokładnym zweryfikowaniu zapachu omawianego paliwa w trakcie spalania – musi ono wówczas wydzielać wyczuwalny aromat naturalnego drewna. Wszelkie inne wonie stanowią pretekst do bardziej dogłębnego przebadania towaru.

Drugi test opiera się na analizie koloru. Pożądany jest pellet posiadający jednolitą barwę drewnianą bez żadnych niepokojących plam. Odmienny, zróżnicowany kolor może świadczyć o tym, że w procesie produkcji dodano farby, impregnaty lub kawałki plastiku. Duże znaczenie ma również sprawdzenie, czy materiał ma właściwy ciężar (0,6-0,7 kg/litr) oraz wilgotność (nie może się rozpadać w dłoniach), a ponadto czy nie zawiera niepotrzebnych dodatków i zbyt dużo pyłu. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zainteresował nas pellet Kielce to miasto, w którym kupimy go bez większego problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drobne upominki dla kontrahentów – na co postawić?
Drobne upominki dla kontrahentów – na co postawić?
O tym, że firma musi dbać o klientów, wiadomo nie od dzisiaj. Jednak nie zawsze jasnym jest, w jaki sposób […]
Kiedy należy udać się z dzieckiem do kardiologa?
Kiedy należy udać się z dzieckiem do kardiologa?
Niemowlęta i małe dzieci w wieku 2-8 lat nierzadko zmagają się z różnymi dolegliwościami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. W razie […]
Jak dopasować obcas do wzrostu?
Jak dopasować obcas do wzrostu?
Wybór odpowiednich butów wcale nie jest tak oczywisty i prosty, jak mogłoby się wydawać. Oprócz właściwego fasonu czy też koloru […]
Ostatnie wpisy