Estetyka w pokoju dziecka – przydatne wyposażenie

Każdy rodzic małego dziecka zmaga się z ogromną ilością rzeczy swojej pociechy. Ubrania, buty, czapki, szaliki, zabawki, puzzle, gry planszowe, artykuły plastyczne itd… Bez sprawnego systemu przechowywania chaos i bałagan jest niemal gwarantowany, a hasło „posprzątaj zabawki” nie spotka się z entuzjazmem najmłodszych. Jak to zmienić?

Najlepiej zacząć od początku, czyli od funkcjonalnych mebli. Pojemna szafa dla dziecka z łatwością pomieści wszelkie niezbędne ubrania i akcesoria. Jeśli wybierzesz projekt z drążkiem i półkami, zmieścisz w niej również dziecięce buty, zapasowe akcesoria plastyczne i drobiazgi, które są potrzebne w pokoju malucha, ale nie chcesz by miało do nich bezpośredni dostęp, jak np. termometr.

W dziecięcym pokoju niezastąpiony jest również regał. Warto wybrać taki, z którego twoja pociecha będzie mogła korzystać samodzielnie. Świetnie sprawdzają się regały ułożone poziomo. Dzięki temu w bezpieczny sposób twoje dziecko będzie mogło przechowywać w nim zabawki, książeczki, puzzle i potrzebne artykuły plastyczne, a po skończonej zabawie odłożyć wszystko na miejsce.

Dekoracje

Poza funkcjonalnością pokój dla małego człowieka może być również stylowo zaaranżowany. Baldachim nad łóżkiem, kolorowe poduszki, dywan z ciekawą grafiką świetnie sprawdzą się w pokojach dla starszaków. Urządzając pokój dla malucha, zwróć jednak uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo dekoracji, aby nie stały się zagrożeniem dla jego ciekawskich rączek. Doskonale sprawdzą się w tej roli grafiki i obrazy dla dzieci. Możesz powiesić je na ścianie, ustawić na komodzie lub postawić na półce. Szeroki wybór sprawia, że z łatwością znajdziesz obraz z motywem zwierzątek, bajkowych postaci, czy też edukacyjne wersje z alfabetem lub cyframi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 10 =