Jakie schody sprawdzą się w domu jednorodzinnym?

Wybór schodów do domu, choć z pozoru może wydawać się łatwy, wcale taki nie jest. Nie ogranicza się to tylko do wyboru z katalogu schodów, które nam się podobają. Warto nad tym tematem zastanowić się już na etapie budowy domu. Musimy wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak, chociażby przestrzeń. Schody żelbetowe, drewniane, a może jednak schody modułowe? Istnieje kilka rodzajów, którym postaramy się bliżej przyjrzeć.

Rodzaje schodów

Najczęściej stosowane rodzaje schodów w domu jednorodzinnym to:

  • Schody żelbetowe – są to schody, które są połączone z konstrukcją domu i należy zrealizować projekt już podczas stanu surowego. Cechują się one dużą wytrzymałością, ognioodpornością oraz stabilną i masywną budową, nie skrzypią i mogą mieć dowolny kształt i wykończenie.
  • Schody gotowe (modułowe) – mogą być drewniane, jak i stalowe. Montowane są na etapie wykańczania domu lub też po zakończeniu budowy, a to dzięki posiadaniu konstrukcji samonośnej, która nie wymaga dodatkowych przygotowań. Szybkie w montażu, nie powinien trwać dłużej niż dwa dni i co ważne, nie potrzeba do tego większych umiejętności.
  • Schody rzymskie czy też tzw. schody kacze – doskonałe rozwiązanie do małych, wąskich i ciężko ustawnych miejsc. Charakteryzują się metalową konstrukcją stopni.
  • Schody drewniane na zamówienie – największą zaletą jest to, że można dopasować schody do pomieszczenia, a nie na odwrót, jak w przypadku schodów gotowych. Montaż odbywa się przede wszystkim przez wykwalifikowaną ekipę. Zamawiający ma pełną dowolność, jeśli chodzi o konstrukcje i materiały, z jakich będą wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + szesnaście =