Jakie schody sprawdzą się w domu jednorodzinnym?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie schody sprawdzą się w domu jednorodzinnym?

Wybór schodów do domu, choć z pozoru może wydawać się łatwy, wcale taki nie jest. Nie ogranicza się to tylko do wyboru z katalogu schodów, które nam się podobają. Warto nad tym tematem zastanowić się już na etapie budowy domu. Musimy wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak, chociażby przestrzeń. Schody żelbetowe, drewniane, a może jednak schody modułowe? Istnieje kilka rodzajów, którym postaramy się bliżej przyjrzeć.

Rodzaje schodów

Najczęściej stosowane rodzaje schodów w domu jednorodzinnym to:

  • Schody żelbetowe – są to schody, które są połączone z konstrukcją domu i należy zrealizować projekt już podczas stanu surowego. Cechują się one dużą wytrzymałością, ognioodpornością oraz stabilną i masywną budową, nie skrzypią i mogą mieć dowolny kształt i wykończenie.
  • Schody gotowe (modułowe) – mogą być drewniane, jak i stalowe. Montowane są na etapie wykańczania domu lub też po zakończeniu budowy, a to dzięki posiadaniu konstrukcji samonośnej, która nie wymaga dodatkowych przygotowań. Szybkie w montażu, nie powinien trwać dłużej niż dwa dni i co ważne, nie potrzeba do tego większych umiejętności.
  • Schody rzymskie czy też tzw. schody kacze – doskonałe rozwiązanie do małych, wąskich i ciężko ustawnych miejsc. Charakteryzują się metalową konstrukcją stopni.
  • Schody drewniane na zamówienie – największą zaletą jest to, że można dopasować schody do pomieszczenia, a nie na odwrót, jak w przypadku schodów gotowych. Montaż odbywa się przede wszystkim przez wykwalifikowaną ekipę. Zamawiający ma pełną dowolność, jeśli chodzi o konstrukcje i materiały, z jakich będą wykonane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego kwiaty są idealnym prezentem na różne okazje?
Dlaczego kwiaty są idealnym prezentem na różne okazje?
Kwiaty to idealny prezent, aby okazać uczucia bliskim osobom. Prawdziwą przyjemność sprawia obserwowanie radości i zaskoczenia osoby, która je otrzymuje. […]
Czy opłaca się kupować produkty w hurtowniach stomatologicznych?
Czy opłaca się kupować produkty w hurtowniach stomatologicznych?
Właściwe wyposażenie gabinetu stomatologicznego to sprawa niezwykle ważna. Dentysta musi mieć pod ręką wszystko, co może się okazać niezbędne podczas […]
Czy możesz wynająć namiot na imprezę?
Czy możesz wynająć namiot na imprezę?
Tak, można wynająć namiot na swoją imprezę. Namioty są w różnych kształtach i rozmiarach i mogą być używane do różnych […]
Ostatnie wpisy