Ekogroszek – tani i ekologiczny opał

Sezon grzewczy to okres nierozerwalnie związany ze zwiększonymi wydatkami. Wynikają one przede wszystkim z konieczności zakupu materiału grzewczego, dzięki któremu jest możliwe utrzymanie w domu optymalnego komfortu cieplnego. Przy poszukiwaniu dobrego, a jednocześnie taniego paliwa powinniśmy koniecznie pomyśleć o ekogroszku, który jest najczęściej dostępny w poręcznych workach 25 kg. Posiada go w swojej ofercie m.in.  specjalistyczny sklep https://www.sambudrol.pl/.

Koszty eksploatacji miło nas zaskoczą

Ekogroszek nie bez przyczyny jest określany mianem paliwa stałego XXI wieku. Produkuje się go przede wszystkim z węgla kamiennego (czasami z brunatnego), a sprzedaje pod postacią stosunkowo niewielkich ziaren o rozmiarze od 5 do około 25 mm. Charakterystyczną cechą tego materiału jest jego wysoka kaloryczność (nawet 27-28 MJ/kg), która sprawia, że do ogrzania domu potrzebujemy znacznie mniej produktu niż choćby w przypadku węgla. Poza tym cena ekogroszku wynosi nie więcej niż 850 zł za tonę, a spala się go w nowoczesnych piecach z podajnikiem, co wyraźnie ogranicza poziom zużycia. Dzięki temu na przestrzeni całego sezonu grzewczego oszczędzamy sporo pieniędzy.

Niewątpliwą zaletą omawianego paliwa jest również jego ekologiczny charakter. Wydziela bowiem do atmosfery nieznaczną ilość szkodliwych substancji – zwłaszcza związków siarki i azotu oraz tlenku węgla (ogólnie gazów cieplarnianych i pyłów). Poza tym po całkowitym spaleniu pozostawia po sobie minimalną ilość popiołu, ułatwiając nam tym samym czyszczenie kotła. Opisane powyżej właściwości ekogroszku czynią go jednym z najbardziej wydajnych i polecanych paliw stałych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =