Ochrona telefonu – o tym trzeba pamiętać

Co zrobić, by nasz nowy telefon nie uległ szybko uszkodzeniu? Na pewno warto kupić sobie na niego jakiś pokrowiec. Dzięki niemu, nawet gdyby w niefortunnej sytuacji spadł nam on na chodnik, na podłogę czy inne twarde podłoże z wysokości półtora metra lub wyższej, nie zostanie zniszczony. Dziś sprawdzimy, jakie etui na smartfona najlepiej wybrać, by móc cieszyć się nim jak najdłużej.

Kompleksowa ochrona

Pokrowiec ma zasadniczo dwa zadania. Pierwszym jest oczywiście ochrona telefonu przed urazami mechanicznymi. Drugim, niemniej ważnym – zabezpieczenie obudowy przed zarysowaniami i tym podobnymi drobnymi uszkodzeniami. Tyczy się to także ochrony ekranu w przypadku pokrowców zamykanych.

Etui na telefon Asus może przybierać zarówno formę zamykanego pokrowca, jak i gumowej osłony, którą zakłada się na tylną część telefonu i boki. Taka wersja wydaje się bardziej wygodna, ponieważ wtedy ekran mamy zawsze pod ręką, nie musimy etui za każdym razem otwierać. Ale w takiej sytuacji absolutnie konieczne jest szkło hartowane, by w razie upadku szybka ekranu nie stłukła się.

Dodatki zabezpieczające

Jak już nadmieniliśmy przed chwilą, nie tylko samo etui jest ważne, ponieważ smartfony posiadają także szklane ekrany, a coraz więcej telefonów ma szklaną całą obudowę. Przy solidnym upadku na twarde podłoże, może dojść do jego uszkodzenia.

Dlatego dobrze jest nakleić na ekran szkło hartowane, co bardzo polecają zrobić sami producenci, na przykład Lenovo. Co więcej, wśród zabezpieczeń dostępnych na https://funnycase.pl/produkty/13-lenovo dla Lenovo znajdziemy także pokrowce z utwardzaną tylną częścią materiału, dzięki czemu nawet jeśli „plecy” telefonu są szklane,uderzenie o beton nie sprawi, że obudowa smartfona rozsypie się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 11 =