Lepsze felgi aluminiowe czy stalowe?

Felgi są niezwykle ważnymi częściami samochodu osobowego, ponieważ odpowiadają za stabilność opon oraz sprawne wentylowanie elementów układu hamulcowego (np. przewodów lub tarcz). Wśród kierowców od wielu lat trwa zażarty spór o to, czy lepiej sprawdzają się klasyczne modele stalowe, czy też nowoczesne aluminiowe. Konstrukcje z obu tych kategorii posiadają konkretne zalety. Doskonałej jakości felgi zróżnicowane pod względem materiału wykonania znajdziemy na https://www.tireexpert.pl/sklep.

Zwracajmy uwagę na parametry użytkowe

Felgi stalowe znane są od początku XX wieku i charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz dobrą plastycznością, dzięki czemu są stosunkowo łatwe w naprawie. Poza tym można je kupić w atrakcyjnej cenie, co dla wielu kierowców ma ogromne znaczenie. Niestety posiadają również kilka wad, do których zaliczamy m.in. dużą wagę (wpływa negatywnie na komfort jazdy), podatność na korozję i przeciętny wygląd. Z tego względu modele stalowe wybierane są przede wszystkim na sezon zimowy.

Felgi aluminiowe odznaczają się równie wysoką wytrzymałością (przed wypuszczeniem na rynek przechodzą zawsze testy potwierdzające jakość i bezpieczeństwo), a jednocześnie nie mają sobie równych pod względem wzornictwa – w sklepach znajdziemy wersje chromowane, pięcioramienne, ze szprychami czy nawet z rantem. Dzięki temu dodają pojazdowi sportowego charakteru i skutecznie wyróżniają go na tle innych. Ich pozostałe zalety to doskonałe wentylowanie hamulców, duża łatwość w czyszczeniu i brak konieczności malowania oraz okresowego odświeżania. Tak naprawdę jedyną wadą jest dosyć wysoka cena.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − osiem =