Kryteria doboru deski snowboardowej
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kryteria doboru deski snowboardowej

Jazda snowboardem jest zdecydowanie jednym z ciekawszych i bardziej ekscytujących hobby. Snowboard jest również związany z czasem, jaki należy poświęcić na doskonalenie własnych umiejętności. Jednak by móc skutecznie uczyć się jazdy na snowboardzie, niezbędny jest właściwy dobór deski, która jest najważniejszym elementem tego sportu.

Parametry osoby

Pierwszą, a zarazem kluczową kwestią jest dobór deski na podstawie własnych parametrów fizycznych. Deski snowboardowe powinny być dobierane na podstawie takich wytycznych jak wzrost, waga czy rozmiar buta. Na tej podstawie można określić jaką długość i szerokość musi mieć deska. Większość producentów zamieszcza na swoich stronach tabelę, która pozwala zorientować się w tym aspekcie.

Deska dla osoby początkującej

Jako że osoba początkująca prawdopodobnie będzie popełniać wiele błędów, zaczynając przygodę ze snowboardem to deska musi być skomponowana tak, by zapewniała możliwie największą stabilność oraz kontrolę w trakcie jazdy. Takim modelem okazują się deski typu Flat, których główną zaletą jest płaski profil, co przekłada się między innymi na dużą stabilność, skrętność oraz kontrolę. To uniwersalny wybór, który z całą pewnością się wyśmienicie sprawdzi.

Następnym typem są deski typu Rocker, których cechy są zbliżone do Flat, jednak z tą różnicą, że mogą być one wykorzystywane przez osoby nieco bardziej doświadczone. Jeśli więc jesteśmy wciąż początkujący, ale mamy pewność, że szybko nauczymy się podstaw, to lepiej wybrać właśnie deskę typu Rocker.

Podsumowanie

Odpowiedni dobór deski snowboardowej jest niezwykle istotny, jeśli planujemy na dłużej zająć się tym hobby. Podobnie jak kurtki snowboardowe, tak i tu niezbędne jest dokładne rozeznanie się w temacie i wybór optymalnego rodzaju deski, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Leczenie magnesami – na czym polega?
Leczenie magnesami – na czym polega?
Innowacyjne techniki leczenia to coraz częściej wykorzystywany rodzaj medycyny, charakteryzujący się stosowaniem elementów naturalnych oraz specjalnie dedykowanych gadżetów. Metody te […]
Ciągłe zmiany w prawie podatkowym – co robić żeby być na bieżąco?
Ciągłe zmiany w prawie podatkowym – co robić żeby być na bieżąco?
Podatki dotyczą zarówno osób fizycznych pracujących na przykład na etacie, jak i przedsiębiorców prowadzących swoją własną działalność. Pierwsi i drudzy […]
Co można kupić na wyposażenie biura?
Co można kupić na wyposażenie biura?
Biuro powinno być przestrzenią o jak najwyższej funkcjonalności i dostosowaniu wnętrz do potrzeb pracujących. Ma być to miejsce przystępne, które […]
Ostatnie wpisy