Jakie zabawki warto kupić dziecku?

Zawsze chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, co sprawia, że pragniemy kupować im tylko dobre i jakościowe, zabawki. Pamiętajmy jednak, że najlepsza zabawka to taka .która tylko bawi, ale również uczy. Świetnie sprawdzą się puzzle – poprawiają sprawność i koordynację, ale także myślenie. Uczą też wyobraźni, polepszają zdolność koncentracji i myślenia przestrzennego.

Poza tym, układając puzzle, nasze dziecko dowiaduje się wiele o świecie, na przykład gdy elementem obrazka jest znane na świecie miejsce lub budynek, możemy od razu „przemycić” dziecku informacje o nim, co sprawi, że będzie miało lepsze stopnie w szkole lub zabłyśnie szeroką wiedzą przed kolegami w przedszkolu. By dziecku dobrze układało się puzzle siedząc na ziemi, przydadzą się maty piankowe dla dzieci, aby pociecha nie musiała przebywać na twardej i zimnej powierzchni.

Co dla młodszych dzieci?

Puzzle to świetne zajęcie dla dziecka w wieku 5 lat i więcej. To wtedy jego zdolności manualne i intelektualne pozwalają już z powodzeniem je układać. Co jednak, gdy nasze dziecko jest młodsze, a chcemy mu kupić wymarzoną zabawkę? Dla dzieci w wieku 1-3 lat świetnie sprawdzą się zabawki skip hop.

Nie zapominajmy też o tradycyjnych misiach, czy lalkach dla dziewczynek. Sami w dzieciństwie zapewne mieliśmy swojego własnego, kochanego misia i dobrze wiemy, jak taka zabawka wspaniale uczy empatii w początkowych latach życia dziecka. Kupując dziecku taki prezent, sprawiamy mu wiernego przyjaciela, oraz miłą pamiątkę na dalsze lata życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + jeden =