Jak sprzedać samochód w skupie aut?

Sprzedając samochód w skupie aut powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, ale przede wszystkim upewnić się, iż wybrany przez nas skup aut jest firmą profesjonalną i bezpieczną. Sama transakcja sprzedaży należy do zadań najprostszych, jakie będą na nas czekać, a cały proces rozpoczyna się od kontaktu z przedstawicielem wybranej przez nas firmy. To właśnie w tej rozmowie, czy to osobistej, czy telefonicznej ustalamy szczegóły w postaci przedstawienia marki, stanu oraz rocznika naszego samochodu, a także wielu innych istotnych czynników, które wpływ będą miały na cenę końcową. Szczegółowy opis jest również potrzebny ze względu na następne w kolejności oględziny auta – na których pracownik musi być pewny, iż sprzedawane auto jest tym, które opisał klient.

Po zapoznaniu się z regulaminem i wymaganiami, możemy udać się na spotkanie z przedstawicielem skupu aut, na którym przeszkolony odpowiednio do tego specjalista dokona oględzin auta, aby sprawdzić czy stan przedstawiony przez klienta odpowiada stanowi faktycznemu. To jest czy dane auto nie jest powypadkowe, jak funkcjonuje, czy jest sprawne oraz czy przypadkiem nie jest może kradzione. Klient ma prawo do skorzystania z usługi rzeczoznawcy, na co większość skupów aut bez problemu zezwala – jednak pamiętajmy, iż usługa ta będzie nas dodatkowo kosztować.

Następnie po udanych oględzinach, przechodzimy do negocjacji cenowych oraz ustalenia kwoty, która będzie zadowalać nas, jak i przedstawiciela skupu aut – potem pozostaje nam tylko podpisanie umowy w formie sprzedaż-kupno oraz wybranie formy otrzymania pieniędzy za nasze auto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + dziewiętnaście =