Elektronarzędzia przydatne podczas remontu

Osoby mające w sobie żyłkę majsterkowicza zdecydowaną większość prac remontowych we własnym domu mogą z powodzeniem wykonać samodzielnie, bez konieczności angażowania ekipy specjalistów. Wystarczy bowiem posiadać odpowiednie narzędzia elektryczne, aby wszelkie czynności przebiegły sprawnie i szybko. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze, czas i wiele niepotrzebnych nerwów.

Wiertarka to jeden z kilku istotnych sprzętów domowych

Zdecydowanie podstawowym sprzętem elektrycznym wykorzystywanym podczas remontów i prac o charakterze budowlanym jest wiertarka, które de facto nie da się zastąpić żadnym narzędziem ręcznym. Służy ona bowiem do nawiercania otworów w ścianach, szlifowania różnego rodzaju nawierzchni, a także mieszania zapraw (np. betonowych albo gipsowych) oraz farb. W sklepach internetowych i stacjonarnych takich jak Elektromarketania bez trudu znajdziemy zaawansowane technicznie wiertarki, charakteryzujące się dużą trwałością, lekka wagą i bezawaryjnością.

Kolejnym niezbędnym narzędziem jest wkrętarka akumulatorowa, przydająca się w trakcie montowania mebli czy innych sprzętów. Warto zdecydować się na model będący połączeniem wiertarki i wkrętarki, bo dzięki temu nie będziemy musieli kupować dwóch rzeczy osobno. Podczas remontu przydadzą się też:

  • szlifierka kątowa lub oscylacyjna – służąca np. do zdzierania starych warstw lakieru lub wygładzania powierzchni drewnianych czy metalowych

  • wyrzynarka – potrzebna do docinania albo podcinania drobnych elementów konstrukcyjnych (cięcie proste i krzywoliniowe), takich jak płyty kartonowo-gipsowe, blaty kuchenne, deski itp.

  • pilarka tarczowa – sprzęt do automatycznego docinania desek, klepek podłogowych, paneli czy płyt

  • opalarka – urządzenie nadmuchujące gorące powietrze, służące m.in. do roztapiania starych farb, zgrzewania lub formowania rzeczy z tworzyw sztucznych, lutowania połączeń i odmrażania instalacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × jeden =