Nitowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na trwałe łączenie materiałów. Mimo upływu lat technika ta nie traci na znaczeniu i przydatności. Są jednak pewne kwestie, o których trzeba wiedzieć, aby efektywnie z niej korzystać.
W specjalistycznych sklepach można znaleźć najróżniejsze typy nitonakrętek: aluminiowe, ze stali cynowej, klasyczne, zamknięte, ze zredukowanym kołnierzem. Każdy typ ma swoje precyzyjne przeznaczenie, które warto poznać przed dokonaniem wyboru nakrętek. Jeśli kupuje się je bez znajomości charakterystyki, może się okazać, że te, które wzięło się ze sklepowej półki, nie są wcale najlepsze do wykonania potrzebnego spoiwa. Warto też umieć rozpoznawać konkretne akcesoria i nie mylić ich, w szczególności dotyczy to nitonakrętek oraz wkrętów. Nie są to tożsame elementy i stosuje się je do różnych materiałów.
Umiejętność rozróżnienia wymienionych wyżej akcesoriów umożliwia wybór tych, które są w danym przypadku optymalne. Nakrętki mają zwartą konstrukcję, skrócony kształt i wykonane są z relatywnie miękkich, plastycznych materiałów. Wkręty są natomiast wydłużone, ostro lub tępo zakończone i wytworzone z twardych metali. W przeciwieństwie do nakrętek stosuje się je przede wszystkim do mocowania i spajania elementów drewnianych. Najważniejsza jednak różnica polega na tym, że po założeniu nitonakrętki, zespolenia nie da się już rozerwać, natomiast przy zastosowaniu wkrętów jest to możliwe. Inne przydatne informacje i akcesoria do łączenia różnorakich materiałów można znaleźć na stronie: https://www.bhjanecki.pl/nitonakretka-m5-stal-0-5-3-3-kolnierz-zredukowany-080332-p-1469.html.