Czy akcesoria dziecięce muszą pochodzić od dobrych producentów?

Szkodliwe substancje chemiczne

Decydując się na zakup produktów dziecięcych, nie należy kierować się wyłącznie ceną. Istotne znaczenie ma również jakość wykonania i rodzaj materiałów zastosowanych w procesie produkcji. W ostatnim czasie głośno było o matach i puzzlach piankowych przeznaczonych dla niemowląt, które zawierały w sobie szkodliwy dla zdrowia formamid. Dotyczy to przede wszystkim wyrobów importowanych z Chin. Lepsze jakościowo maty wykonane są z bezpiecznej pianki EVA.

Specjaliści ostrzegają przed towarami pochodzącymi od nieznanego producenta, które mogą zawierać szkodliwe związki. Renomowani sprzedawcy dbający o jakość swych wyrobów unikają stosowania ftalanów czy innych toksycznych związków. Przykładowo w popularnych ostatnio kartach Montessori nie zastosowano żadnych szkodliwych substancji czy barwników, przez co mogą z nich korzystać nawet najmłodsze dzieci.

Potencjalnie niebezpieczne elementy

Wiele akcesoriów pochodzących od nieznanych producentów może zawierać niewielkie elementy, które mogą zostać połknięte przez dziecko i stanowić zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę, czy produkt spełnia jakiekolwiek normy jakościowe i ma jakiekolwiek certyfikaty. Przykładowo oznaczenie Oko-Tex Standard 100 daje gwarancję wytrzymałości zastosowanych materiałów.

Certyfikat CE informuje, że produkt spełnia unijne normy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, a także ochrony środowiska. Przykładem wysokiej jakości produktu, który ma taki certyfikat jest karuzela nad łóżeczko Mobile Montessori dostępna na https://okiemmaluszka.pl/mobile-montessori. Na niektórych akcesoriach znaleźć można oznaczenia TUV GS świadczące o tym, że produkt pomyślnie przeszedł testy wykonane przez renomowany i niezależny instytut badawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − dziewięć =