Badanie podoskopowe – czym jest i po co się je wykonuje?
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie podoskopowe – czym jest i po co się je wykonuje?

Co to jest?

Badanie podoskopowe wykonuje się w celu zbadania stóp pod kątem wszelkich nieprawidłowości, które mogą być obecne. Badanie podologiczne obejmuje kontrolę, palpację i osłuchiwanie stopy, kostki i dolnej części nogi. Podolog może również wykonać badanie neurologiczne nerwów, mięśni i naczyń krwionośnych w stopie. Celem tego badania jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości w obrębie stopy i kostki, które mogą być przyczyną bólu lub dyskomfortu.

Jak przebiega?

Podczas badania podologicznego lekarz przyjrzy się wszystkim aspektom stóp, w tym ich kształtowi i ułożeniu, kolorowi i kondycji skóry, paznokciom i wzorcom wzrostu włosów, a także wszelkim deformacjom, takim jak buniony czy palce młotkowate. Sprawdzi, czy nie ma obrzęków wokół stawów lub między palcami, a także wszelkich zaczerwienień lub stanów zapalnych, które mogłyby wskazywać na infekcję w tym czy innym miejscu.

Podolog sprawdza również, czy w stopach nie ma żadnych nieprawidłowych odczuć, delikatnie naciskając palcami pewne obszary i pytając, czy czujesz je, czy nie. Dostarcza to cennych informacji o tym, jak działa Twój układ nerwowy, dzięki czemu może on określić, czy jest z nim coś nie tak, czy nie.

Lekarz będzie również słuchał nietypowych dźwięków, gdy porusza każdym ze stawów w pełnym zakresie ruchu (ROM), co pomoże mu ustalić, czy istnieją problemy.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, bo masz wrastające paznokcie Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu świetnych specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie specjalizacje są możliwe po studiach prawniczych?
Różne kierunki studiów prawniczych są każdego roku masowo oblegane przez kandydatów, co wynika z faktu, iż po ich ukończeniu można […]
Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu skandynawskim
Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu skandynawskim
Skandynawski design to trend, który można zastosować do różnych przedmiotów codziennego użytku: od aranżacji wnętrz po wzornictwo przemysłowe. Pomimo tego, […]
Jak poradzić sobie z brzydkim zapachem z klimatyzacji samochodowej?
Jak poradzić sobie z brzydkim zapachem z klimatyzacji samochodowej?
Brzydki zapach z nawiewów, gdy włączamy klimatyzację w samochodzie, nie jest niestety niczym nadzwyczajnym. Zdarza się praktycznie w każdym aucie, […]
Ostatnie wpisy