Badanie podoskopowe – czym jest i po co się je wykonuje?

Co to jest?

Badanie podoskopowe wykonuje się w celu zbadania stóp pod kątem wszelkich nieprawidłowości, które mogą być obecne. Badanie podologiczne obejmuje kontrolę, palpację i osłuchiwanie stopy, kostki i dolnej części nogi. Podolog może również wykonać badanie neurologiczne nerwów, mięśni i naczyń krwionośnych w stopie. Celem tego badania jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości w obrębie stopy i kostki, które mogą być przyczyną bólu lub dyskomfortu.

Jak przebiega?

Podczas badania podologicznego lekarz przyjrzy się wszystkim aspektom stóp, w tym ich kształtowi i ułożeniu, kolorowi i kondycji skóry, paznokciom i wzorcom wzrostu włosów, a także wszelkim deformacjom, takim jak buniony czy palce młotkowate. Sprawdzi, czy nie ma obrzęków wokół stawów lub między palcami, a także wszelkich zaczerwienień lub stanów zapalnych, które mogłyby wskazywać na infekcję w tym czy innym miejscu.

Podolog sprawdza również, czy w stopach nie ma żadnych nieprawidłowych odczuć, delikatnie naciskając palcami pewne obszary i pytając, czy czujesz je, czy nie. Dostarcza to cennych informacji o tym, jak działa Twój układ nerwowy, dzięki czemu może on określić, czy jest z nim coś nie tak, czy nie.

Lekarz będzie również słuchał nietypowych dźwięków, gdy porusza każdym ze stawów w pełnym zakresie ruchu (ROM), co pomoże mu ustalić, czy istnieją problemy.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, bo masz wrastające paznokcie Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu świetnych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dwa =