Skąd się bierze cellulit i jak się go pozbyć ?

Coraz większa ilość kobiet skarży się na cellulit. Walka z tzw. „pomarańczową skórką” nie należy do łatwych, a efekty widoczne są dopiero po dłuższym czasie. Warto jednak podjąć rzucona rękawicę i zmobilizować się do walki z nim, a efekty będą tego warte.

Oto najlepsze sposoby na to, jak walkę z cellulitem można wygrać:

Dieta – W diecie osoby walczącej z cellulitem powinny pojawić się duże ilości warzyw i owoców. Należy pić dużo wody oraz zielonej i czerwonej herbaty. Oczyszczają one organizm z szkodliwych substancji Nadmiar tkanki tłuszczowej może być palony przy pomocy suplementacji guaraną. Warto również na pewien czas ograniczyć, a w miarę możliwości odstawić kawę, alkohol i sól, a smażone potrawy zastąpić gotowanymi.

Sport – Codzienna aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Najlepszymi aktywnościami które pomogą walczyć z cellulitem to spacery, pływanie i jazda na rowerze. Warto także wykonywać domowe ćwiczenia, zmuszające do wysiłku partie ciała z cellulitem (sprawdź: Jak zmniejszać cellulit na udach?).

Kosmetyki – Raz na jakiś czas można wykonać peeling przy użyciu soli kuchennej zmieszanej z oliwą. Sól usunie martwy naskórek, a oliwa nawilży skórę. Partie ciała zaatakowane przez cellulit można też natrzeć cytryną i owinąć folią. Oprócz peelingu solnego, na cellulit skuteczny jest również peeling z nasion zmielonej kawy

Masaż – Cellulit można polewać zimnym strumieniem wody, a na koniec potraktować go na zmianę kilkoma seriami zimnej i ciepłej wody. Pomaga również masaż manualny. Wymagana jest szorstka rękawica. Masaż zaczynamy od kostek i kolistymi ruchami przemieszczamy się w górę ciała. Po dojściu do brzucha ściągamy rękawicę i powtarzamy proces samymi dłońmi. Miejsca z cellulitem należy delikatnie uciskać pięściami. Po prawidłowym masażu skóra powinna być lekko zaczerwieniona, a sam proces powinien trwać około 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 6 =