Pokój dzienny w stylu minimalistycznym

Minimalizm to proste rozwiązania, harmonia i przede wszystkim umiar. Jak to się odnosi do aranżacji wnętrz i jak urządzić pokój dzienny w tym stylu? Najlepiej zgodnie z zasadą minimalizmu – im mniej, tym lepiej. Tylko, jak wybrać to „mniej”?

Sekrety minimalistycznego wnętrza

Pokój urządzony w stylu minimalistycznym nie może być wypełniony meblami i różnymi sprzętami. Meble powinny być w stonowanych kolorach, bez zbędnych ozdób. Idealnie sprawdzą się białe szafy o prostych, geometrycznych kształtach. Należy pamiętać o harmonii i właściwych proporcjach. Wszystkie meble znajdujące się w pokoju dziennym powinny być podobnej wysokości i wielkości.

W minimalistycznym wnętrzu warto postawić na jakość. Mniejsza liczba mebli, to możliwość zwiększenia budżetu i tym samym kupna mebli w lepszym gatunku. Dobre jakościowo, drewniane, solidne stoły do pokoju, to dobry pomysł na uzupełnienie aranżacji. A jeśli stoły, to i lampy. Jakie powinno być oświetlenie w minimalistycznie urządzonym pokoju dziennym? Nad stołem sprawdzi się żyrandol o prostej formie, w zależności od pozostałego wyposażenia może być drewniany, metalowy. Powinien współgrać z pozostałym oświetleniem w pokoju, takim jak kinkiety i lampy stojące. Lampy powinny dawać jasne światło, ale nie wyróżniać się zbytnio swoim wyglądem. W tym wypadku liczy się prostota i umiar. Minimalistycznie, to nie znaczy nudno. Meble i inne sprzęty w pokoju dziennym nie powinny zlewać się z kolorystyką ścian. Na kontrastującej ścianie ozdobą może być sam mebel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 9 =