Pasek i portfel – to powinien mieć każdy mężczyzna

Niby męskość to nie wygląd, a cecha charakteru i sposób bycia. Trudno jednak zakwalifikować niektóre rzeczy jako męskie. Wyobraźmy sobie przystojnego faceta, który przyjeżdża na stację benzynową swoim Ferrari, tankuje i chcąc zapłacić, wyciąga szydełkową sakiewkę z drobnymi. Albo mężczyznę, który pod seksowną marynarką kryje dziadkowe szelki albo co gorsza, co chwilę podciąga spodnie. Te dwa dodatki: portfel i pasek dla mężczyzn może rzeczywiście nie stanowią o męskości, są jednak bardzo ważne dla wizerunku wszystkich panów.

 

Stylowy pasek

Pasek, jeśli się nad tym zastanowić, pełni już w zasadzie głównie funkcję ozdobną. Większość z nas nosi spodnie na tyle dopasowane, że nie grozi nam ich zsunięcie w najmniej oczekiwanym momencie. Mimo wszystko jednak panowie nie powinni rezygnować z noszenia pasków – zwłaszcza te skórzane są niesamowicie męskie i naprawdę podobają się kobietom. Przy tak ograniczonej puli ozdób, jaką ma do wyboru mężczyzna, nie warto się pozbawiać takiego dodatku.

Elegancki portfel

W przeciwieństwie do pasków, portfel męski jest koniecznością i posiada go właściwie każdy. Przechowywanie pieniędzy w kieszeniach jest niewygodne, niepraktyczne i nieeleganckie. Dodatkowo może być nawet niebezpieczne, ponieważ przy każdym ruchu narażamy się na utratę gotówki. Podobnie jak w przypadku paska, wrażenie robią skórzane portfele dobrej jakości, choć najważniejsze, żeby były one w dobrym stanie. Obdrapana i łuszcząca się skóra nigdy nie będzie wyglądała męsko ani elegancko i nie pomoże nawet wymówka, że to pamiątka po dziadku.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 8 =