O czym należy pamiętać przy zakupie działki?

Zakup działki może być zniechęcającym zadaniem. Jest wiele rzeczy do rozważenia i ważne jest, aby wiedzieć, w co się pakujesz, zanim podejmiesz decyzję o zakupie. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć z kawałkiem ziemi, który jest albo zbyt mały lub zbyt duży dla tego, co chcesz z nim zrobić. Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu działki.

Będziesz potrzebować wyszukiwania tytułu ziemi

Poszukiwanie tytułu prawnego do ziemi powie Ci, kto jest właścicielem nieruchomości, czy są jakieś zastawy przeciwko niemu, i czy są jakieś ograniczenia na jego wykorzystanie. Sprzedawca powinien dostarczyć te informacje jako część umowy sprzedaży, ale zawsze dobrze jest sprawdzić dwa razy z własnym prawnikiem lub firmą ubezpieczeniową przed podpisaniem czegokolwiek. Również numer działki możesz sprawdzić w księgach wieczystych. Jeśli nieruchomość została podzielona, należy również sprawdzić zarejestrowane plany podziału.

Jaki jest podział na strefy?

Podział na strefy określa, co można zrobić z ziemią – gdzie można budować domy, umieścić w drogach i kanalizacji, itp. Określa również, ile pieniędzy zapłacisz za pozwolenie, jeśli chcesz zbudować coś, co nie mieści się w ramach przepisów strefowych (na przykład jeśli chcesz zbudować dodatkowe piętro na swoim garażu). Przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego różnią się w zależności od miasta lub hrabstwa, więc przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o tym, jaki rodzaj rozwoju może być możliwy na Twojej działce, sprawdź w lokalnym rządzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 11 =