Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali na wesele?

Wybór sali weselnej to niezwykle ważna sprawa. Bardzo często przysparza młodej parze sporo problemów… Na co zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Po pierwsze wolne terminy. Bywa, że dana sala weselna spodoba nam się od pierwszego wejrzenia. Niestety wszystkie terminy są zarezerwowane na dwa lata do przodu… W takim wypadku mamy dwa wyjścia. Szukamy nowego lokalu albo pokornie czekamy na wolny termin, czyli zmieniamy datę ślubu.

Po drugie wielkość sali weselnej. Tą najlepiej ocenić na własne oczy. Dane podane na stronach internetowych mogą wprowadzić nas w błąd. Zastanówmy się jak usadzić naszych gości, tak aby każdy z nich miał do dyspozycji choć odrobinę wolnej przestrzeni. Druga istotna kwestia to wielkość parkietu. Przecież nie chcemy żeby nasi goście w czasie tańca obijali się o siebie…

Po trzecie odległość od kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Zbyt daleka odległość od miejsca, w którym odbywać się ślub może wprowadzić chaos. Goście będą gubić się po drodze i spóźniać. W takich sytuacjach warto zadbać o komunikację zbiorową, wynająć autobus czy busy.

Po czwarte kuchnia. Chyba nikt nie wyobraża sobie polskiego wesela bez dobrej kuchni. W większości obiektów, w których organizuje się wesela umożliwia wcześniejszą degustację. Młoda Para może wypróbować menu. Pod uwagę należy wziąć nie tylko nasze indywidualne preferencje, ale także potrzeby naszych gości. Niektóre osoby mogą być na specjalnej diecie bądź mogą borykać się z różnymi alergiami. Im także należy zapewnić smaczny i przede wszystkim bezpieczny posiłek.

Sprawdź przykładową ofertę: Wzgórze Toskanii sala na wesele okolice Poznania, która oferuje również hotel dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =