Który z materiałów ubrań jest najwygodniejszy?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Który z materiałów ubrań jest najwygodniejszy?

Aby odpowiedzieć na pytanie, który jest najwygodniejszy, należy przyjrzeć się temu, co w ogóle sprawia, że tkanina jest wygodna.

Im bliżej natury, tym lepiej

Im bardziej naturalne włókno, tym lepiej (bawełna i len to dobre przykłady). Włókna naturalne oddychają lepiej niż syntetyczne. Może to być szczególnie ważne, jeśli miewasz problemy z nadmierną potliwością lub jesteś osobą aktywną i pocisz się normalnie, jednak często. Są one również trwalsze, więc włókna naturalne są często określane jako lepsze, gdyż znacznie lepiej znoszą one próbę czasu.

Po królewsku – bawełna i jedwab

Najbardziej komfortowym materiałem jest bawełna. Jest ona naturalną tkaniną, która bardzo szybko pochłania wilgoć z ciała, co czyni ją idealną do noszenia w okresie letnim.

Bawełna jest również używana do produkcji T-shirtów https://second-you.com/pl/13-tank-topy, piżam, czy bielizny nocnej. Poziom komfortu tkanin bawełnianych zależy od rodzaju bawełny użytej do produkcji tego typu elementów odzieży. Na przykład, jeśli nosisz koszulę wykonaną w 100% z tkaniny bawełnianej, poczujesz się jak w niebie.

Dwa słowa o jedwabiu

Oprócz bawełny jedwab jest kolejnym popularnym materiałem odzieżowym, który jest używany w tworzeniu koszul, czy sukienek. Jedwabne ubrania są zwykle wykonane z bardzo cienkich włókien, które są tkane razem, aby utworzyć silny, ale lekki materiał, który powoduje uczucie dużej miękkości na skórze. Jedwab cechuje również elegancja, zwłaszcza w przypadku kobiecych ubrań. Jedwab jednak ma swoją cenę, jednak z całą pewnością jest tego wart.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Satyna – materiał, który zapewni komfort snu podczas letnich upałów
Satyna – materiał, który zapewni komfort snu podczas letnich upałów
Sen jest bardzo ważny dla organizmu. Jego brak może powodować bóle głowy i pogorszoną koncentrację. Lato jest taką porą roku, […]
Pomysłowe pojemniki i skrzynie do przechowywania zabawek dziecka
Pomysłowe pojemniki i skrzynie do przechowywania zabawek dziecka
Zabawki porozrzucane po całym pokoju dziecka to zmora wielu rodziców, ponieważ ich sprzątanie oraz układanie na półkach zajmuje mnóstwo czasu. […]
Podolog – jakie narzędzia są mu potrzebne w wykonywanej pracy
Podolog – jakie narzędzia są mu potrzebne w wykonywanej pracy
Mówią o lekarzach, z których pomocy należy korzystać, mówi się często o kardiologach, ortopedach czy urologach. Zapomina się jednak o […]
Ostatnie wpisy