Kiedy samochód nadaje się do zezłomowania?

Są dwa legalne sposoby na pozbycie się starego, niechcianego samochodu – oddanie go do stacji SDP (stacji demontażu pojazdów) albo jego sprzedaż. W pierwszym przypadku mamy pewność szybkiego i sprawnego wykonania całej procedury i otrzymania za to gotówki, chociaż dosyć skromnej. W drugim okres oczekiwania może się znacznie wydłużyć i nie ma pewności, że uda nam się sprzedać mało atrakcyjne auto, ale za to możemy zarobić dwu-, a nawet trzykrotnie więcej niż w pierwszym przypadku. Jednak w obydwu sytuacjach nasz stary wóz prawdopodobnie trafi na złom, z tą różnicą, że, o ile dostarczy go tam jego nowy właściciel, nie będziemy wiedzieli, co tak naprawdę stało się z autem.

Czynniki, które sugerują, że czas się rozstać

Jasnym sygnałem do zezłomowania samochodu jest jego wiekowość i ogromna liczba przejechanych kilometrów, czyli innymi słowy – niska cena rynkowa pojazdu. Nie dostaniemy za niego wiele więcej niż w skupie lub w SDP, a więc nie ma sensu liczyć na to, że ktoś go od nas zechce kupić za jeszcze atrakcyjniejszą cenę. Korzystając z zaufanego skupu, takiego jak Auto Kurek Car Gryf, możemy wstępnie poprosić o wycenę i dać sobie czas na przemyślenie sprawy.

Innymi czynnikami wpływającymi na podjęcie decyzji o złomowaniu jest awaria samochodu, której naprawa okazała się zwyczajnie nieopłacalna, albo też inny rodzaj uszkodzenia uniemożliwiający pojazdowi poruszanie się po drogach. Nikt nie będzie chcieć kupować wraku. Lepiej więc od razu zameldować się w skupie aut w Goleniowie i sprawdzić, ile możemy zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 12 =