Jaki sprzęt musi posiadać fryzjer?

Dobry fryzjer powinien zadbać nie tylko o optymalne umeblowanie swojego salonu, ale też dobór wyposażenia, które pozwoli mu na profesjonalne i komfortowe usługi względem klientów. Czego nie może zatem u niego zabraknąć?

Podstawowe narzędzia

Bazą każdego fryzjera są oczywiście odpowiednie nożyczki, które występują w różnych wariantach, lecz co do zasady muszą być ostre, by ciąć jednym ruchem i nie niszczyć włosów. Ich dobór zależy od rodzaju strzyżenia, a stosowane są także specjalne nożyce do przerzedzania włosów, wykorzystywane z reguły na koniec zabiegu u panów. Oprócz nożyczek fryzjer powinien też posiadać maszynki z różnymi nasadkami, by móc obsłużyć klientów zdecydowanych na bardzo mocne skrócenie włosów. Oczywiście przy całym procesie nieodzowne będą również grzebienie i szczotki. Ich duży wybór oferuje m.in. https://profryzjer.pl/.

Inne akcesoria

Dbając o higienę całej usługi, fryzjer musi zagwarantować pelerynę dla klienta, a samemu powinien nałożyć na siebie fartuch lub przynajmniej posiadać uniwersalne, dobrze przylegające do ciała ubrania. W związku z zachowaniem porządku potrzebne są też zmiotki, jak i środki do dezynfekcji niektórych elementów wyposażenia. Przy strzyżeniu szczególnie gęstych włosów lub usługach modelowania oraz farbowania, bardzo przydadzą się klipsy fryzjerskie. Do dodatkowych usług poza strzyżeniem konieczne są akcesoria do farbowania, infrazony (urządzenia do rozjaśniania, ondulacji), folia aluminiowa oraz wałki. Wreszcie wśród sprzętu fryzjera muszą się znaleźć także suszarki do włosów, prostownice oraz lokówki. Dużym uznaniem cieszą się te dostępne na https://profryzjer.pl/sprzet-prostownice-babyliss.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 10 =