Jak w łatwy sposób pozbyć się niechcianego auta?

Każdy samochód bez wątpienia kiedyś kończy swój żywot. Pojazd się zużywa i nadchodzi moment, w którym jest on wyeksploatowany. Oprócz tego auto może ulec uszkodzeniu lub awarii, a jego naprawa może okazać się nieopłacalna. Taki stan rzeczy sprawia, że kupujemy nowe auto, a stare idzie w odstawkę. Zajmuje ono niepotrzebnie miejsce na parkingu, na podwórku lub w garażu. Czas mija, zbędny samochód staje się udręką dla właściciela. Nawet za pojazd, który nie jest używany, trzeba opłacać OC, co często generuje spore koszty. Na szczęście istnieje wyjście z takiej sytuacji.

Jak pozbyć się zbędnego pojazdu?

Sprzedaż może się okazać trudna. Coraz mniej ludzi decyduje się na kupno auta, w które już na początku posiadania muszą zainwestować pieniądze, aby doprowadzić je do dobrego stanu. Istnieje prosty sposób na pozbycie się kłopotu. W pełni legalny i wbrew pozorom całkiem łatwy — kasacja.

Istnieje wiele firm zajmujących się demontażem pojazdów, jedną z nich jest https://cargryf.pl/skup-aut/, oferująca swoje usługi na terenie Szczecina i okolic. Wystarczy wykonać jeden telefon, a przyjedzie specjalista z autolawetą i zabierze pojazd. Można oczywiście samodzielnie przetransportować auto do wybranej stacji demontażu, jeżeli mamy taką możliwość.

W trakcie spotkania obsługa zwraca nam tablice rejestracyjne i podpisujemy dokument zwany zaświadczeniem o demontażu pojazdu. Za oddanie samochodu często otrzymujemy także odpowiednią zapłatę. Wspomniane zaświadczenie jest ważne, ponieważ trzeba je okazać w odpowiednim Wydziale Komunikacji, w celu wyrejestrowania samochodu z ewidencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + trzynaście =