Jak oszczędzać na zakupach spożywczych?

Sposobów na oszczędzanie jest całe mnóstwo. Niestety, zdecydowana większość społeczeństwa w myśl życia pełną piersią rozrzutnie gospodaruje zarobionym kapitałem, a oszczędzanie zaczyna się dopiero w momencie, gdy zmusza do tego niespodziewana sytuacja. Oprócz wykorzystywania instrumentów finansowych (giełdy, lokaty) są również sposoby znacznie łatwiejsze. Chociaż wielu osobom wydaje się to niemożliwe, całkiem sporą sumę pieniędzy można zaoszczędzić na zakupach spożywczych. Warto wdrożyć w życie kilka poniższych wskazówek, aby zgromadzić kapitał.

Sposoby na oszczędzanie

1) Przeglądanie gazetek promocyjnych i korzystanie z aplikacji – chociaż ulotki z marketów najczęściej lądują na śmietniku (w lepszym razie oddajemy je na makulaturę) mogą one być cennym źródłem informacji o nadchodzących promocjach. Gazetki promocyjne z Tesco często trafiają do naszej skrzynki pocztowej. Jeśli jednak nie uda nam się zdobyć papierowej wersji z dyskontu, który nas interesuje, wystarczy skorzystać z internetu. Każda sieć sklepów oferuję aktualizowaną na bieżąco gazetkę w wersji online, np. https://biedronka.gazetkapromocyjna.com.pl/ Większość sieci sklepowych oferuje także newslettera dostarczanego regularnie na e-mail, lub powiadomienia SMS. Im więcej informacji zdobędziemy, tym atrakcyjniejsze promocje możemy „wyłowić” i z nich skorzystać.

2) Tworzenie listy zakupów spożywczych – dzięki temu będziemy lepiej zorganizowani i wyeliminujemy możliwość zakupu zbędnych produktów

3) Robienie zakupów po spożyciu posiłku – chociaż wydaje się to błahostką. pozwala sporo zaoszczędzić. Kiedy poruszamy się po markecie głodni, możemy bardzo łatwo ulec pokusom i kupimy więcej jedzenia, którego nie potrzebujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 3 =