Praca zdalna – jak przygotować miejsce, które będzie temu służyć?

Dobre biurko do domu to inwestycja. Jeśli pracujesz w we własnym mieszkaniu to chcesz mieć pewność, że przestrzeń biurowa jest wygodna i komfortowa.

Wskazówki, dzięki którym stworzysz idealne miejsce do pracy zdalnej

Ergonomiczne krzesło do biurka

To najważniejszy element wyposażenia każdego biura, nawet tego umiejscowionego w domu. Niezwykle ważne jest, aby krzesło wspierało plecy i pomagało zachować prawidłową postawę. Krzesło powinno mieć możliwość regulacji wysokości i nachylenia, a także powinno być łatwe do wstawania i siadania. Takie krzesło ergonomiczne do biurka posiada również podłokietniki, które umożliwiają prawidłowe podparcie ramion, co pozwala tym bardziej utrzymać prawidłową postawę.

Biurko domowe z regulacją wysokości

Taki mebel, posiadający kilka poziomów regulacji, pozwala na zmianę pozycji w ciągu dnia, co może zmniejszyć zmęczenie i ból spowodowany zbyt długim siedzeniem w jednej pozycji. Możliwość podniesienia lub obniżenia monitora lub klawiatury może również pomóc w zapobieganiu zmęczeniu oczu.

Lampka biurkowa 

Praca w nocy lub przy słabym oświetleniu może powodować zmęczenie oczu i bóle głowy, dlatego ważne jest, aby w pobliżu biurka znajdowała się lampka, która umożliwia regulację jasności w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − trzy =