Z każdym rokiem w Polsce powstaje wiele kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Do ich wytworzenia używa się mas bitumicznych lub nawierzchni żywicznych. Produkt na bazie żywicy epoksydowej zyskuje coraz więcej zwolenników, dlatego warto przyjrzeć się bliżej jego najważniejszym właściwościom.
Do budowy nawierzchni mineralno-epoksydowej używa się naturalnych kruszyw pochodzących z polskich kopalń, połączonych ze zmodyfikowaną żywicą epoksydową. Połączenie takich składników pozwala uzyskać produkt o wyjątkowych właściwościach fizyko-chemicznych. Stworzenie ścieżki rowerowej lub alejki parkowej wymaga położenia warstwy odsączającej z piasku oraz nośnej. Kolejnym krokiem jest stworzenie warstwy wyrównującej za pomocą kruszywa łamanego. Po wykonaniu tych czynności układa się nawierzchnię mineralno-epoksydową o grubości minimum 2,5 cm. Informacje na temat sposobu budowy dostępne są na stronie http://revosystem.pl/.
Podstawową zaletą ścieżki rowerowej wybudowanej przy użyciu tego rodzaju materiałów jest jej wodoprzepuszczalność. Ta cecha pozwala na natychmiastowe przenikanie wody opadowej lub roztopowej do gruntu i zapobiega tworzeniu się kałuż. Dzięki temu podczas budowy ścieżki nie jest konieczne tworzenie kosztownych systemów odprowadzających wodę. Nawierzchnia mineralno-epoksydowa jest ekologiczna i neutralna dla środowiska naturalnego. Charakteryzuje się estetycznym wyglądem i trwałością, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania przez wiele lat.