Dlaczego warto palić w swoim domu ekogroszkiem?

Ekogroszek przez niektórych uznawany jest jako paliwo przyszłości. Ten materiał opałowy cechuje się tym, że posiada niewielką zawartość siarki, zaś po jego spaleniu zostają znikome ilości popiołu. Już sama nazwa wskazuje na to, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Dlaczego jeszcze warto palić w swoim domu ekogroszkiem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie korzyści płyną z korzystania z ekogroszku?

Ekogroszek wykorzystujemy do palenia w piecach i kotłach, które posiadają automatyczny dozownik węgla. Jest to zatem doskonała alternatywa do takich materiałów opałowych jak węgiel kamienny, brunatny lub gaz. Musimy jednak pamiętać, że używanie wyłącznie suchego ekogroszku pozwoli nam na cieszenie się z jego walorów. Wilgotny może przyczynić się do zatkania przewodów ślimaka.

Ten rodzaj ogrzewania to rozwiązanie, które jest przyjazne nie tylko dla naszego domu, lecz także dla środowiska. W przeciwieństwie do węgla ekogroszek emituje znacznie mniejszą ilość toksycznych substancji do środowiska. Jego kolejnym atutem jest wysoka kaloryczność, co oznacza wysoką wartość opałową. Dzięki tej właściwości niewielka ilość produktu wystarczy do ogrzania całego domu. W ten sposób wytwarzane jest mniej zanieczyszczeń, zaś dym jest prawie niezauważalny. Praca pieca zasilanego ekogroszkiem jest ciągła, co oznacza, że raz rozpalony, może pracować nawet przez wiele miesięcy. Na szczególną uwagę zasługuje również waga ekogroszku – worek z materiałem jest lekki, dlatego bez problemu przeniosą go nawet osoby starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 2 =