Czy warto posiadać w swoim ogrodzie dodatki wykonane z wikliny?

Ogrodowe dodatki z wikliny

Posiadając ogród, chcemy aby stał się przyjemnym miejscem do wypoczynku. Tym bardziej, jeśli posiadamy taras lub altanę. Planując jego aranżację, najczęściej wybieramy naturalne meble i dodatki. Obok drewna i rattanu, wciąż jednym z najpopularniejszych materiałów jest wiklina. Poza meblami istnieje wiele innych dodatków z niej wykonanych, które pomogą uczynić nasz ogród bardziej przytulnym.

Do wyboru mamy między innymi pergole, kosze i osłony donic, które pięknie wyeksponują nasze ulubione rośliny. Jednym z mniej oczywistych rozwiązań są ozdobne, wiklinowe kule, które można rozmieścić w ogrodzie pomiędzy kwiatami. Lampiony z kolei, nadadzą się nie tylko do dekoracji, ale mogą służyć za oryginalną osłonę dla lamp solarnych. W ofercie https://www.wiklinowy-ogrod.pl/plotki-z-wikliny-c-2_4.html znajdziemy także płotki z wikliny, które idealnie sprawdzą się do wydzielenia niewielkiego ogródka warzywnego lub rabaty. Nieco większe, gęsto plecione maty, będą doskonałą osłoną od wiatru.

Wady i zalety wiklinowych dodatków

Wiklina jest w 100% ekologicznym materiałem i w ogrodzie prezentuje się niezwykle naturalnie. Plecione dodatki w kolorach ziemi idealnie komponują się z zielenią i kwitnącymi roślinami. Jest przyjemna w dotyku i cieszy oko nawet najbardziej wymagających osób.

Aby wiklinowe meble i akcesoria długo nam służyły, musimy jednak pamiętać, by odpowiednio o nie dbać i chronić przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Nieodpowiednie przechowywanie może sprawić, że nasze dodatki zaczną pleśnieć. Nadmiar wilgoci spowoduje ich ciemnienie i szarzenie. Dobrym rozwiązaniem będzie impregnowanie wikliny, gdy tylko zacznie tracić połysk i zmieniać kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziesięć =