Co przyda się do montażu półek?

Półki są przydatnym elementem wystroju. W zależności od wielkości i rodzaju, mogą pełnić nie tylko funkcję użyteczną, ale również dekoracyjną. Dzięki nim możemy uporządkować swoje książki, zrobić wystawę ulubionych figurek lub stworzyć miejsce, na którym postawimy swoje rośliny doniczkowe. Półki to również świetne miejsce na ustawienie ramek, z ważnymi dla nas zdjęciami. Jak jednak je zamontować, żeby proces montażu był szybki i łatwy, a efekt trwały? Przydatne będą wiertarko-wkrętarki (te profesjonalne są dostępne na https://fibercenter.pl/29-wiertarko-wkretarki), kołki i wsporniki. Z ich pomocą powiesimy każdą półkę.

Bardziej i mniej ambitna możliwość

Wybierając półki, mamy dwie opcje. Albo od razu kupujemy gotowy produkt, który tylko wieszamy, albo sami go zrobimy. W pierwszym przypadku wystarczy pojechać do odpowiedniego sklepu i znaleźć półki, które będą spełniać twoje oczekiwania. Pod uwagę warto wziąć ich długość, grubość, kolor, materiał, z którego zostały wykonane, a także kształt i funkcje dodatkowe (w niektórych półkach montowane są np. dodatkowe szufladki.)

Chcąc samodzielnie zrobić półkę, musimy pamiętać o wyrzynarkach, lakierze oraz farbie, a także papierze ściernym i zakupie odpowiedniej deski. Kiedy już ją odpowiednio przytniemy, wygładzimy i zabezpieczymy, możemy przystąpić do montowania. Najprostszym sposobem na przymocowanie półki do ściany jest zamontowanie w niej kołków lub śrub, które następnie umieścimy w ścianie. Można również użyć wsporników, dzięki czemu powieszone przez nas półki, będą w stanie wytrzymać większe obciążenia, co zmniejszy ryzyko ich spadnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − dwa =