Wybór podłogi zależeć może od wielu czynników. Nie tylko naszych upodobań i poczucia estetyki – choć to jak najbardziej powinno być punktem wyjścia – ale i od całego projektu oraz budżetu. W pewnym sensie możemy uzyskać oczekiwany efekt, wybierając tańsze zamienniki, które wcale – na pierwszy rzut oka – nie muszą się gorzej prezentować, lecz po dłuższej eksploatacji zauważyć będziemy mogli konsekwencje wyboru podłogi o jakości niższej.
Do wyboru mamy całkiem sporo opcji, zaczynając od tych najchętniej wybieranych są to: płytki, kamień, linoleum, dywany, czy w końcu drewno i drewnopodobne formy. Te drugie, mimo tego, iż wyglądają całkiem jak autentyczne drewniane podłogi to pod względem trwałości i wytrzymałości znacznie odstępują swoim oryginalnym kuzynom. Aktualnie, w sklepach meblowych największym trendem są posadzki w klasycznych i stonowanych odcieniach: to jest równie chętnie kupowane są białe, szare oraz czarne produkty. Związane jest to zapewne z obecną modą na dekorowanie wnętrz, która skłania się w stronę skandynawskiego minimalizmu i prostoty. Wbrew pozorom, może być to świetne rozwiązanie, które rozświetli nasz salon w połączeniu z bardziej krzykliwymi kolorami mebli. Decydując się na drewniane podłogi sklep profesjonalny i o określonej renomie powinien być naszym jedynym celem. Dzięki temu, będziemy mogli być spokojni o długowieczność i jakość posadzki.
Jednak posiadanie drewnianego parkietu ma swoje plusy i minusy. Jedną z jego największych wad jest to, iż wymaga stałego dbania o połysk czy brak śladów. Pomocą w konserwacji takiej posadzki mogą być wszelkiego rodzaju oleje i płyny do parkietu dostępne na https://www.julomax.pl/olej-do-parkietu. Zadbają o jego świeżość i stały blask, co wzmocni estetykę pomieszczenia.