Przygotowanie mieszkania do generalnego remontu

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym często wymaga ono generalnego remontu. Zdarza się również, że mieszkanie ulega zalaniu. Wtedy generalny remont wynika nie tylko z naszych chęci, ale i konieczności. Jak sprawnie oczyścić mieszkanie? Co wziąć pod uwagę podczas przygotowań do remontu?

Sprawnie i bezpiecznie

Przygotowania do generalnego remontu powinniśmy rozpocząć od znalezienia dobrej ekipy remontowej. Jeśli będziemy mieli nieco szczęścia fachowcy z jednej ekipy wykonują cały remont. Takie rozwiązanie znacząco przyśpiesza realizację wszystkich prac. Na terenie Warszawy i okolic kompleksowym przeprowadzaniem remontów zajmuje się np. https://www.remontywarszawa-remo.pl/.

Kiedy już ustalimy dokładny termin rozpoczęcia remontu należy przystąpić do przygotowania mieszkania. Czeka nas pakowanie wszystkich sprzętów, wynoszenie mebli i zabezpieczanie elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu. Generalny remont mieszkania wymaga od nas dobrego planu. Warto również zabezpieczyć większą przestrzeń, na której będziemy składować wszystkie swoje rzeczy. Jeśli mieszkaliśmy w danym miejscu od kilku lat może być ich naprawdę dużo. Warto rozważyć w takiej sytuacji wynajęcie magazynu lub dodatkowej piwnicy, Czasami potrzebny jest też większy transport. Pomieszczenie wszystkich rzeczy do samochodu osobowego może być niemożliwe, a wielokrotne przejazdy są bardzo czasochłonne i drogie. Lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie busa bądź samochodu ciężarowego. Ich koszt zwykle jest niewielki, a dzięki nim w jeden dzień uporamy się z przewiezieniem wszystkich sprzętów i mebli. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − dwa =