Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Farbowanie to zabieg, który nie pozostaje obojętny dla kondycji włosów. Chcąc zachować ich zdrowy wygląd, pełnię blasku, a także wymarzony kolor, trzeba postawić na kompleksową pielęgnację. Oto kilka przydatnych rad, które pozwolą cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami po farbowaniu.

Jak zachować kolor włosów na długo?

Jednym z głównych problemów z jakimi spotykają się osoby, które farbują włosy jest wypłukiwanie koloru. Największy problem jest z farbami o tonach czerwonych i rudych, które już nawet po kilku myciach mogą całkowicie zniknąć z włosów. Nie lepiej jest z brązami. Piękne, czekoladowe odcienie z dnia na dzień stają się mniej wyraziste. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych kosmetyków, które pozwalają utrzymać pożądany kolor włosów do kolejnego zabiegu farbowania. A co z jasnymi włosami, które z pięknego, chłodnego blondu szybko stają się żółte? Na to też jest sposób. Wystarczy stosować szampon do włosów blond, który neutralizuje żółte tony.

Jak odżywić włosy po farbowaniu?

Niestety, każdy zabieg farbowania przyczynia się do osłabienia struktury włosów, przez co stają się one słabsze i często się łamią. Decydując się na zmianę koloru, trzeba z większą uwagą troszczyć się o nie i wybierać kosmetyki o właściwościach nawilżających i regenerujących. W szamponach, odżywkach i maskach warto szukać odpowiednich składników, takich jak oleje roślinne, proteiny czy ceramidy. Powinno się natomiast unikać wysuszających alkoholi oraz silnych detergentów.