Najczęstsze awarie hydraulicznych dźwigów samochodowych – jak sobie z nimi radzić?
Biznes i marketing
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstsze awarie hydraulicznych dźwigów samochodowych – jak sobie z nimi radzić?

Dziś prawie każda firma budowlana ma do dyspozycji dźwig samochodowy. Niezależnie od tego, czy jest to jednostka prywatna, czy wynajmowana, to w przypadku awarii operator dźwigu samochodowego musi rozwiązać wiele problemów na miejscu.

Brak prędkości dźwigu

Jedną z takich awarii jest niewystarczająca prędkość pracy dźwigu. W takim przypadku maszyna pracuje tylko przy niewielkich obciążeniach. Możliwą przyczyną problemu jest wyciek hydrauliczny. Wtedy konieczna jest wymiana niektórych elementów. Jeżeli przyczyną jest niewspółosiowość napędu sterującego silnikiem, to po sprawdzeniu jego prędkości operator dźwigu musi wyregulować napęd.

Wyciek w silniku hydraulicznym

Nadmierny wyciek w silniku hydraulicznym może również spowodować pogorszenie wydajności żurawia samochodowego. W takiej sytuacji należy wymienić pompę (silnik hydrauliczny). Do oczywistych nieprawidłowości w działaniu tego typu sprzętu należy zaliczyć nieumiejętność obsługi uchwytu sterującego wciągarką w pozycji roboczej. Jeśli przyczyną zakłócenia jest wadliwe działanie hamulca, należy go wyregulować. Jeśli podczas sprawdzania zaworu BH1 operator dźwigu zauważy, że nie jest on zamknięty, można go zamknąć za pomocą klucza. Problemy mogą również wystąpić, gdy otwory w zaworach hamulcowych są zatkane lub nieprawidłowo wyregulowane. 

Skutkuje to brakiem możliwości opuszczenia ładunku i wciągnięcia sekcji belki polowej podczas pracy z ładunkami ponadgabarytowymi. Jeśli otwory w zaworach zostaną oczyszczone, przepłukane i wyregulowane, maszyna powinna wznowić prawidłową pracę. Jeżeli sekcje wysięgnika nie zostaną schowane, usterka ta może spowodować zatrzymanie pracy żurawia samochodowego. Najbardziej prawdopodobne przyczyny tego problemu to otwarty obwód w cewce hydraulicznej lub przepalona cewka. Podczas sprawdzania, przerwanie obwodu jest naprawiane lub cewka jest wymieniana. We wszystkich wyżej opisanych problemach mogą oczywiście pomóc specjaliści. Takich znajdziemy pod adresem https://hydrotop.net/serwis-hds/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Droga rowerowa – jakie materiały powinny być wykorzystane do jej budowy?
Droga rowerowa – jakie materiały powinny być wykorzystane do jej budowy?
Z każdym rokiem w Polsce powstaje wiele kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Do ich wytworzenia używa się mas bitumicznych lub nawierzchni […]
Co powinny jeść osoby aktywnie uprawiające sport?
Co powinny jeść osoby aktywnie uprawiające sport?
Zwolennicy wzmożonego wysiłku fizycznego, podobnie jak zawodowi sportowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę. Wraz z większą aktywnością, wzrasta […]
Pogotowie modowe dla facetów – jak dobrać ubiór do okazji?
Pogotowie modowe dla facetów – jak dobrać ubiór do okazji?
W naszym społeczeństwie panuje obiegowa opinia, że panowie na ogół nie są z modą za pan brat. Choć może być […]
Ostatnie wpisy