Manicure w domowym zaciszu – jakie przedmioty są potrzebne?

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej eleganckiej kobiety. Warto nauczyć się samodzielnie dbać o paznokcie. To nie tylko przyjemny sposób na spędzenie popołudnia, ale również dodatkowa oszczędność. Samodzielnie malując paznokcie możemy każdego dnia dobierać kolory do stylizacji bez konieczności nieustannych wizyt w salonie kosmetycznym. Czego będziemy potrzebować? 

Lakier, pilniczek, zmywacz i co jeszcze?

Jeśli zależy nam na dobrze zrobionym manicure powinniśmy zacząć od dokładnego oczyszczenia paznokci. Większość lakierów łatwo zmyjemy przy pomocy zmywacza, Pamiętajmy jednak by wybierać zmywacze wysokiej jakości. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych uszkodzeń płytki. Na tym etapie na pewno przydadzą nam się również waciki. Kolejnym krokiem w stronę pięknych paznokci jest pozbycie się skórek. Do tego celu przyda nam się radełko. Płytkę warto wypolerować przy pomocy specjalnego bloczka. Następny etap to przycięcie i wygładzenie paznokci. Duży wybór narzędzi do manicure znajdziemy na https://powabna.pl/. Ułatwią nam one domową pielęgnację paznokci. 

Jak zabezpieczyć pomalowane paznokcie?

Samo malowanie paznokci może nie wystarczyć. Niestety, mimo naszych starań, ulegają one częstym odpryskom, co bywa bardzo nieestetyczne. Dlatego po malowaniu paznokci na lakier należy nałożyć profesjonalny utrwalacz. Warto również kupić specjalną lampę która utwardzi lakier i sprawi, że efekt będzie się dłużej utrzymywać. Na zakończenie manicure należy również posmarować dłonie oliwką. Nie tylko nawilży ona skórę rąk, ale również korzystnie wpłynie na kondycję naszych paznokci. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + osiemnaście =